Fiskbassäng Kina
Vollendet
2019-03-14
621165
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
FISKBASSÄNG, keramik, Kina, 1900-tal, dekor av kartuscher med påfåglar samt pion, invändigt med slöjstjärtar bland sjögräs, botten med Qianlongs sigillmärke, höjd (exkl. sockel) ca 41 cm, träställ/sockel medföljer
Smärre slitage