Stig Lindberg vas Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), vas, fajans, "Karneval", Gustavsberg studio, i produktion 1958-1962, tryckt och målad dekor av figurer, signerad Gustavsbergs studio SWEDEN 232-J, höjd ca 21 cm, längd ca 15 cm

Glasyr nagg

621250

2019-03-07