Stringhylla 1960-tal design Nils & Kajsa Strinning

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NILS & KAJSA STRINNING, "String", hyllsystem, 1960-tal, ekfanér, bestående av: 7 svarta sidogavlar för montering mot vägg, 10 hyllplan (ca 78 x 30 cm), 6 tidningshyllor i svart metall, (ca 76 x 35 cm), 3 skåp med skjutdörrar (ca 78 x 32 cm), 1 skrivbord på två ben med montering för vägg(ca 130x78cm)

Bruksslitage, nött och torkad fanér, stötmärken på skjutdörrar

621276

2019-03-07