Handritad karta Småland 1772

Handritad karta Småland 1772
Handritad karta Småland 1772
Handritad karta Småland 1772
Handritad karta Småland 1772

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

HANDRITAD KARTA - SMÅLAND. Charta öfwer Hårstorps by belägen uti Calmare höfdingedöme Norra Möre Härad och Kläckeberga sochn .... Åhr 1772.

Handritad karta i tusch och akvarell, ca 750x720 mm. Rullad.

Kuntoraportti

Rullad. Uppklistrad på väv. Veck, fläckar, vissa skador, lagningar. Senare stämpel i övre del.

621332

Päivämäärä:

2019-03-17