Esther Kjerner oljemålning

Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning
Esther Kjerner oljemålning

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ESTHER KJERNER (1873-1952): Stilleben med levande ljus, signerad och daterad E Kjerner 1943, olja på pannå av papp, 41x33 cm

PROVENIENS
Gösta Stenmans samling, nr 4485

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Ulf Hallius samling

621334

2019-03-25