Större mortel med stöt 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

APOTEKSMORTEL, 1800-tal, med stöt, gjutjärn, höjd ca 45, diameter 38,5 cm, stötens längd ca 96 cm
HISTORIK: Enligt uppgift från Apoteket i Smålandsstenar

Slitage

621426

2019-03-13