Matsalsgrupp gustaviansk stil

Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSALSGRUPP, 7 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, skuren dekor, bemålad och bronserad, stoppad rygg och sits, mönstrad klädsel, bordets mått höjd ca 76, diameter 120, stolarnas sitthöjd 46, medföljande iläggsskiva (i 2 dlr) 47 cm

Brukslitage, skivan med enstaka färgbortfall

621465

2019-03-07