Matsalsgrupp gustaviansk stil
2019-03-07
621465
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
MATSALSGRUPP, 7 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, skuren dekor, bemålad och bronserad, stoppad rygg och sits, mönstrad klädsel, bordets mått höjd ca 76, diameter 120, stolarnas sitthöjd 46, medföljande iläggsskiva (i 2 dlr) 47 cm
Brukslitage, skivan med enstaka färgbortfall