Lockurna Kina Famille verte
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, famille verte, Kangxistil, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, botten med dubbla cirklar, höjd ca 44 cm
Mynningen med omfattande avslag/lagning, locket med nagg samt lagning
621577
2019-03-11