Raymond Louis Charmaison

Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison
Raymond Louis Charmaison

Klubbat för:

10 500 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

RAYMOND LOUIS CHARMAISON (Frankrike, 1876-1955): (8) Komplett svit, "Les Jardins Précieux", Paris: Meynial, 1919, 300 numrerade exemplar varav detta nr 93, handkolorerade litografier (pochoir), ramade, mapp med text av Henri de Régnier

Zustandsbeschreibung

1 tavla med spräckt plexiglas

621720

2019-03-16