Raymond Louis Charmaison
Klubbat för:
10 500 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
RAYMOND LOUIS CHARMAISON (Frankrike, 1876-1955): (8) Komplett svit, "Les Jardins Précieux", Paris: Meynial, 1919, 300 numrerade exemplar varav detta nr 93, handkolorerade litografier (pochoir), ramade, mapp med text av Henri de Régnier
Zustandsbeschreibung
1 tavla med spräckt plexiglas
621720
2019-03-16