Halsband Armband hårarbete
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HALSBAND, ARMBAND, hårarbete, 1800-talets första hälft, halsband med lås i 18 k guld i form av händer, armband med lås i 18 k guld i form av ormhuvud med dekor av turkoser, stämplad Carl Adam Rehdin (1803-1855), Stockholm 1846, längd ca 50 resp. 23 cm
621913
2019-03-12