Parlörgitarr
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GITARR, 1900-talets första kvartal, parlörmodell, lock i gran, mustaschformat stall med pärlemordetaljer, svartlackerad hals, längd ca 94 cm
Repor och märken, kroppen med 2 skador varav 1 i sargen och 1 i fogen mellan sargen och botten, halsen senare lackerad, banden ställvis lösa, SAV rekommenderar att banden byts ut efter köp
621969
2019-03-09