Spode Italian Copeland

Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland
Spode Italian Copeland

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPODE, "Blue Italian", mocca- och frukostservis, 27 dlr., porslin, England, 1900-talets andra hälft, bestående av: 12 moccakoppar med 6+6 fat, 6 frukostskålar, marmeladburk, 6 kuvertaskfat samt 2 mindre fat, moccakoppens höjd ca 6 cm

Smärre slitage

622014

2019-03-08