Spode Italian Copeland
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPODE, "Blue Italian", mocca- och frukostservis, 27 dlr., porslin, England, 1900-talets andra hälft, bestående av: 12 moccakoppar med 6+6 fat, 6 frukostskålar, marmeladburk, 6 kuvertaskfat samt 2 mindre fat, moccakoppens höjd ca 6 cm
Smärre slitage
622014
2019-03-08