Gunnel Sahlin glasskulpturer

Gunnel Sahlin glasskulpturer
Gunnel Sahlin glasskulpturer
Gunnel Sahlin glasskulpturer
Gunnel Sahlin glasskulpturer
Gunnel Sahlin glasskulpturer
Gunnel Sahlin glasskulpturer

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNEL SAHLIN, "Frutteria", Kosta Boda, 1990-tal, 5 dlr bestående av 2 pumpor, banan, druvklase samt. aubergine, samtliga i glasmassa emd färgapplikationer, undertill märkte Kosta Boda G Sahlin 98027, 98911, 98913, 98914 resp. 98917, samtliga etikettmärkta, längd ca 11-23 cm

Obetydligt slitage

622020

2019-03-08