Luta

Luta
Luta
Luta
Luta
Luta
Luta
Luta
Luta
Luta
Luta
Luta
Luta

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

GITARRLUTA, 1920-/30-tal, lock i gran, sidor i bonad björk, botten i mahogny, svärtat stall med sadel i elfenben, sannolikt från pianotangent, längd ca 88 cm, textilfodral medföljer

Åldersrelaterat slitage, kantstött, 2 sprickor i locket, hornet med lagning

622036

2019-03-08