Luta
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
GITARRLUTA, 1920-/30-tal, lock i gran, sidor i bonad björk, botten i mahogny, svärtat stall med sadel i elfenben, sannolikt från pianotangent, längd ca 88 cm, textilfodral medföljer
Åldersrelaterat slitage, kantstött, 2 sprickor i locket, hornet med lagning
622036
2019-03-08