Arabia teservis
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARABIA, "Singapore", teservis, 24 dlr., porslin, 1900-talets andra hälft, dekor av orientalisk scen i underglasyrblått, bestående av: vattenkanna, tekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, 10 tekoppar med fat, samt. 10 assietter
Smärre slitage
622043
2019-03-08