Arabia teservis

Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis
Arabia teservis

Klubbat för:

5 400 SEK

2 000 SEK

ARABIA, "Singapore", teservis, 24 dlr., porslin, 1900-talets andra hälft, dekor av orientalisk scen i underglasyrblått, bestående av: vattenkanna, tekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, 10 tekoppar med fat, samt. 10 assietter

Smärre slitage

622043

2019-03-08