Buffé England sekelskiftet 1900

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BUFFÈ, tidigt 1900-tal, England, mahogny, skuren dekor med bladverk och blomster, underdel med skåp och lådor, bakomliggande hyllplan, spegel med balustrar, beslag i mässing, höjd 200 cm, bredd 145 cm, djup 56 cm

Bruksslitage, något anlupen spegel, sprickor i trä

622051

2019-03-08