Stig Lindberg Gustavsberg fajans
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), fat, fajans, Gustavsberg studio, 1950-tal, lövformat, målad dekor i grönt och gult av Franca Pugno, signerat "Sweden AH -13" samt med studiohanden och målarsignatur, längd ca 32 cm
Krackelering
622155
2019-03-08