Stig Lindberg Gustavsberg fajans

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), fat, fajans, Gustavsberg studio, 1950-tal, lövformat, målad dekor i grönt och gult av Franca Pugno, signerat "Sweden AH -13" samt med studiohanden och målarsignatur, längd ca 32 cm

Krackelering

622155

2019-03-08