Matgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATGRUPP, 13 dlr, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, märkt "Wallander & Co, Stockholm", bestående av matbord, 12 stolar, iläggskiva, 5 st., 1 skiva á 29, 4 st á 60, höjd ca 77 160x110 cm, sitthöjd ca 47 cm
Enstaka stolar behova av limming, slitage, repor, fläckar
622170
2019-03-11