Matgrupp gustaviansk stil

Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATGRUPP, 13 dlr, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, märkt "Wallander & Co, Stockholm", bestående av matbord, 12 stolar, iläggskiva, 5 st., 1 skiva á 29, 4 st á 60, höjd ca 77 160x110 cm, sitthöjd ca 47 cm

Enstaka stolar behova av limming, slitage, repor, fläckar

622170

2019-03-11