Fiskbestick
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FISKBESTICK, 12 st, silver, M H Wilkens & Söhne, Bremen Hemelingen, Tyskland 1800-talets slut, bestående av 6 fiskgafflar och 6 fiskknivar, med palmett dekor och graverade monogram, 17.5 och 20.5 totalvikt ca 576 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning
622216
2019-03-14