Fiskbestick

Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick
Fiskbestick

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FISKBESTICK, 12 st, silver, M H Wilkens & Söhne, Bremen Hemelingen, Tyskland 1800-talets slut, bestående av 6 fiskgafflar och 6 fiskknivar, med palmett dekor och graverade monogram, 17.5 och 20.5 totalvikt ca 576 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning

622216

2019-03-14