Saltkar Empire
2019-03-11
622255
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR, 2 par, klar- och svagt rökfärgad glasmassa, 1800-talets första hälft, empire, båtformade, romboid fotplatta, slipad dekor, längd ca 9, höjd 7,5-9 cm
Flertalet nagg, slitage, två nedslipade