Örhängen med ametister och diamanter

Klubbat för:

1 150 EUR

Utropspris

1 400 EUR

ÖRHÄNGEN, 583 guld, 875 silver, art deco, sovjetiska stämplar 1920-tal, ametister ca 8 ct, rosen- 8/8- och baguetteslipade diamanter ca 0.6 ct, längd 3,5 cm, vikt 8,6 g.

622318

2019-03-16