Karott med insats Kina 1800-tal

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAROTT MED INSATS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av "hundra antikviteter" i underglasyrblått, järnoxid samt sepia, lockknopp i form av fohund, diameter ca 20, höjd ca 18

Lockknopp och insats med lagning, hänklar saknas

622355

2019-03-11