Karott med insats Kina 1800-tal
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAROTT MED INSATS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av "hundra antikviteter" i underglasyrblått, järnoxid samt sepia, lockknopp i form av fohund, diameter ca 20, höjd ca 18
Lockknopp och insats med lagning, hänklar saknas
622355
2019-03-11