Skålar Kina 1800-tal
2019-03-11
622403
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLAR, 5 st., porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen under tall på terrass i underglasyrblått, diameter ca 12-22 cm
Nagg, sprickor, en av de mindre med lagning