Skålar Kina 1800-tal

Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 5 st., porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen under tall på terrass i underglasyrblått, diameter ca 12-22 cm

Nagg, sprickor, en av de mindre med lagning

622403

2019-03-11