Servisdelar Kaj Franck Teema

Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema
Servisdelar Kaj Franck Teema

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAJ FRANCK (1911-1989), servisdelar 23 st, "Teema", Arabia, gul/blå/grön samt svart glasyr, bestående av 8 kaffekoppar med fat, 2 gräddkannor, 1 tekopp med fat,, 1 sockerskål med lock, 10 tallrikar/ skålar av olika utförande, medföljer 7 st fat i olika storlek, delvis stämplade Arabia Made in Finland

Bruksslitage

622457

2019-03-11