Bonbonjärer 1800-tal glas
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BONBONJÄRER, 1 par, klar glasmassa, troligen Irland, Waterford, 1800-talets första hälft, på fot, skärslipad dekor, höjd ca 20 cm
Locken med nedslipade nagg, nn lockknopp med större nagg, slitage
622479
2019-03-11