Bonbonjärer 1800-tal glas

Bonbonjärer 1800-tal glas
Bonbonjärer 1800-tal glas
Bonbonjärer 1800-tal glas
Bonbonjärer 1800-tal glas
Bonbonjärer 1800-tal glas
Bonbonjärer 1800-tal glas

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BONBONJÄRER, 1 par, klar glasmassa, troligen Irland, Waterford, 1800-talets första hälft, på fot, skärslipad dekor, höjd ca 20 cm

Locken med nedslipade nagg, nn lockknopp med större nagg, slitage

622479

2019-03-11