Ulla och Gustav Kraitz vas

Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas
Ulla och Gustav Kraitz vas

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

ULLA OCH GUSTAV KRAITZ, vas, sannolikt 1970-tal, delvis glaserat lergods, signerad ´´Kraitz´´ undertill, höjd ca 25 cm

Bruksslitage

622492

2019-03-12