Sidenmåleri 1700-tal

Sidenmåleri 1700-tal
Sidenmåleri 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SIDENMÅLERI, 1700-talets andra hälft, sidenapplikationer på sidenbakgrund, motiv av jägare med hundar, text lydandes "Jägaren sover me rätta all Wilbråd Sig roar af detta", signerad Ström, ca 20x25 cm

Kuntoraportti

Fuktfläckar

622559

Päivämäärä:

2019-03-11