Ströskedar och nålfat
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STRÖSKEDAR, 2 st., Carl Kåhre, Halmstad 1785 resp. Michael Olof Barkman, Varberg 1828, NÅLFAT, 2+1+1 st, silver, ströskedarna längd ca 19 resp. 19,5 cm
Nålfat med smärre skador, bucklor, en strösked med lagning
622564
2019-03-11