Leksaksbilar, 2 st Gescha Porsche samt KS Volvo

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LEKSAKSBILAR, 2 st, 1950-60-tal, (1)Gescha, Porsche 557, "sixmobil", rödlackerad plåt, urverksdriven, bilen inställbar för att köra i sex olika banor, nyckel finns, längd 21,5 cm, skadad fabriksförpackning medföljer, (1)Volvo Amazon, med batteridriven handdosa
rödlackerad plåt, märkt KS Made in japan, längd ca 24 cm, medföljer skadad originalförpackning

smärre brukslitage, porschen med mindre rostfläckar på främre kofångare

622594

2019-03-11