Askar Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASKAR, 5 st., porslin, Kina, 1800-talets slut, cylinderformade, dekor av drake med den brinnande pärlan i emaljfärger, sepia, järnoxid samt guld, höjd ca 2-10 cm
Nagg, lock saknas, sprickor förekommer
622597
2019-03-13