Askar Kina 1800-tal

Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal
Askar Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ASKAR, 5 st., porslin, Kina, 1800-talets slut, cylinderformade, dekor av drake med den brinnande pärlan i emaljfärger, sepia, järnoxid samt guld, höjd ca 2-10 cm

Nagg, lock saknas, sprickor förekommer

622597

2019-03-13