Matgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSGRUPP, 6 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, skuren dekor, stoppade sitsar, randig klädsel, stolarnas sargar märkta A L:son 1962, bestående av matbord (2 månbord), 4 stolar, bordets mått höjd ca 75, diameter 114, sitthöjd 45 cm
Klädsel med fläckar, brukslitage, smärre ytskador och färgbortfall
622600
2019-03-11