Flaskschatull 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKSCHATULL, 1800-talets mitt, inredning med 3 flaskor, kasad dekor av bl a tulpan, skepp respektive kartusch med "Oscar Den 1ste", beslag i pressad mässing, senare korkar med beslag i silver bl a Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1899, mått schatull ca 23, 12x23,5 cm, nyckel medföljer
Solblekt, mindre fanérskador
622602
2019-03-11