Flaskschatull 1800-tal

Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal
Flaskschatull 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FLASKSCHATULL, 1800-talets mitt, inredning med 3 flaskor, kasad dekor av bl a tulpan, skepp respektive kartusch med "Oscar Den 1ste", beslag i pressad mässing, senare korkar med beslag i silver bl a Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1899, mått schatull ca 23, 12x23,5 cm, nyckel medföljer

Solblekt, mindre fanérskador

622602

2019-03-11