Supkalkar och miniatyrkanna silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUPKALKAR, 5 st, MINIATYRKANNA, silver, graverade dekorer, delvis niello, stämplade Fyodor Ivanov Moskva 1873, Itska Lozinsky Moskva, probör Ivan Avdeyev Moskva 1860, Mikhail Dimitriyev Moskva 1870, Israel Eseevich Zaklodar Moskva 1888 samt kannan Kiev, höjd 8,5-9,5 cm, vikt 270 g
Bruksslitage
622638
2019-03-13