Supkalkar och miniatyrkanna silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SUPKALKAR, 5 st, MINIATYRKANNA, silver, graverade dekorer, delvis niello, stämplade Fyodor Ivanov Moskva 1873, Itska Lozinsky Moskva, probör Ivan Avdeyev Moskva 1860, Mikhail Dimitriyev Moskva 1870, Israel Eseevich Zaklodar Moskva 1888 samt kannan Kiev, höjd 8,5-9,5 cm, vikt 270 g

Bruksslitage

622638

2019-03-13