Takarmatur C Fagerlund Orrefors
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
CARL FAGERLUND, takarmatur, Orrefors, 1950/60-tal, signerad Orrefors 942, pressat glas resp frostat glas med slipad dekor, stomme mässing samt björk, 3 ljuspunkter, höjd ca 70, diameter 68 cm
Ej funtkionstestad, SAV garanterar ej funktionen
622669
2019-03-12