Takarmatur C Fagerlund Orrefors

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

CARL FAGERLUND, takarmatur, Orrefors, 1950/60-tal, signerad Orrefors 942, pressat glas resp frostat glas med slipad dekor, stomme mässing samt björk, 3 ljuspunkter, höjd ca 70, diameter 68 cm

Ej funtkionstestad, SAV garanterar ej funktionen

622669

2019-03-12