Nicolaus Justelius ljusstake

Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake
Nicolaus Justelius ljusstake

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

NICOLAUS JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1784-1829), ljusstake, tenn, graverad dekor, stämplad 1795, höjd ca 13 cm

Zustandsbeschreibung

Något bucklig samt ytskador

622743

2019-03-14