Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSLAMPA, 1900-tal, förgylld och patinerad brons, dekor av bevingad karyatid ståendes på klot, runt postament med fötter av rovfåglar, höjd inklusive medföljande skärm ca 73 cm

Smärre slitage, möjligen kompletterad

622910

2019-03-12