Bordslampa
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal, förgylld och patinerad brons, dekor av bevingad karyatid ståendes på klot, runt postament med fötter av rovfåglar, höjd inklusive medföljande skärm ca 73 cm
Smärre slitage, möjligen kompletterad
622910
2019-03-12