Ljusstakar 1800-tal

Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, empirstil, Frankrike, förgylld brons, lösa ljusmanschetter, höjd ca 27 cm

En fotring med smärre bucklar, en ljuspipa något sned, ytslitage

622936

2019-03-12