Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1820/30-tal, slagfunktion, förgylld och patinerad brons, dekor av sittande dam, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 37 cm, senare uppdragsnyckel medföljer

Pendel saknas, möjligen senare urtavla, urtavla med smärre nagg

622940

2019-03-12