Mat- och kaffeservis Rosenthal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROSENTHAL, mat- och matservis, 46 dlr, Tyskland, porslin, 1900-talets början, bestående av 10 djupa tallrikarm 9 mattallrikar, 3 assietter, 8 desserttallrikar, 4+1 uppläggningsfat, 2 skålar, terrin med lock, kanna, 7 kaffekoppar med fat

Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, smärre dkeorslitage

623011

2019-03-12