Vaser samt fat
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, 3 st samt FAT, 1900-talets mitt, stengods, bestående av 1 vas av Carl Harry Stålhane, Rörstrand, 1 fat av Berndt Friberg, Gustvsberg, med grön glasyr, samt två vaser Carl Harry Stålhane samt Gunnar Nylund, höjd ca 15-25 cm.
Smärre slitage, nagg på den högsta vasen,
623090
2019-03-13