Vaser samt fat

Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VASER, 3 st samt FAT, 1900-talets mitt, stengods, bestående av 1 vas av Carl Harry Stålhane, Rörstrand, 1 fat av Berndt Friberg, Gustvsberg, med grön glasyr, samt två vaser Carl Harry Stålhane samt Gunnar Nylund, höjd ca 15-25 cm.

Smärre slitage, nagg på den högsta vasen,

623090

2019-03-13