Vägglystrar rokokostil
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, 1900-talets första hälft, rokokostil, omkring 1900, stomme i bronserad metall, behängda med olikslipade prismor, höjd ca 50 cm, vägfästen medföljer
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm
Skador, prismor saknas, 3 lösa prismor
623289
2019-03-13