Urnor Rörstrand
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
URNOR, 1 par, 1880-talets slut, majolika, Rörstrand, med klassisk dekor, stämplade undertill, höjd ca 31 cm
En urna med häftklamrar lagningar samt retuschering undertill, den andra med några inklusive till näsen av en av ansikten, samt lagningar och retuschering till mynningen, krackelyr
623434
2019-03-15