Urnor Rörstrand

Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand
Urnor Rörstrand

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNOR, 1 par, 1880-talets slut, majolika, Rörstrand, med klassisk dekor, stämplade undertill, höjd ca 31 cm

En urna med häftklamrar lagningar samt retuschering undertill, den andra med några inklusive till näsen av en av ansikten, samt lagningar och retuschering till mynningen, krackelyr

623434

2019-03-15