Stolar 17- och 1800-tal

Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal
Stolar 17- och 1800-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 3 st., lövträ och furu, 1700-tal, gustavianska, genombruten ryggbricka med fem spjälor, skuren dekor av humlekvist och fleuron, kannelerade ben, bemålade i vitt samt grått, detaljer i guld, sitthöjd ca 45-47 cm

En stol från 1800-talets slut i gustaviansk stil, senare bemålning, sprickor, kompletterade

623492

2019-03-17